Projekt „Let's explore Europe – together we are one.”

 

Realizuje: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Rybniku

 

Czas trwania projektu: 01.09.2016 – 31.08.2019

 

Budżet projektu: 17 870 euro

 

Realizowany w ramach: Erasmus + Edukacja szkolna - Akcja 2. Partnerstwa strategiczne

"Odkrywajmy Europę - razem stanowimy jedność"

1 września 2016r. nasza szkoła rozpoczęła współpracę w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych, Erasmus+. Projekt obejmuje pięć państw partnerskich: Niemcy - koordynatora, Portugalię, Litwę, Turcję i Polskę. Projekt będzie trwał trzy lata, do sierpnia 2019r. i obejmuje głównie uczniów klas I - IV.

Uczniowie biorą udział w wymianie listów i kartek świątecznych, w wielu konkursach międzynarodowych oraz w wymianach zagranicznych. Do uczestnictwa w projekcie niezbędne jest wyrażenie pisemnej zgody opiekunów prawnych ucznia. Kryteria dotyczące wyboru uczniów na mobilności zostaną umieszczone poniżej.

Uczniowie pięciu szkół będą wspólnie tworzyli kalendarz na rok 2017, 2018 i 2019, książkę kucharską z potrawami charakterystycznymi dla danego kraju, powstanie również księga sportu, puzzle z krajobrazem i charakterystycznymi miejscami każdego kraju oraz nagrana zostanie płyta CD, zawierająca lokalne pieśni i tańce. Ponadto, uczniowie będą prowadzili obserwację pogody o każdej porze roku, w celu wskazania różnic i podobieństw między krajami, będą również tworzyli liczne gry, typu memo, karty aby w ciekawy sposób poznać zwyczaje i cechy charakterystyczne krajów partnerskich.

 

Koordynator szkolny projektu: Sylwia Smyczek

 

ZSzP6 Erasmus1

ZSzP6 Erasmus2