Projekt „Laying European Table – Nakrywanie Europejskiego Stołu”

Realizuje: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku

Czas trwania projektu: 01.09.2015-31.08.2017

Budżet projektu: 15 365,00 euro

Realizowany w ramach: Erasmus + Edukacja szkolna Akcja 2 Partnerstwa strategiczne

 

Projekt pod tytułem „Nakrywanie Europejskiego Stołu (Laying European Table)” trwa przez 24 miesiące. W jego efekcie uczniowie stworzą wirtualne restauracje lub inne przedsiębiorstwa gastronomiczne (kawiarenki, bistro itd.), które w przyszłości będą mogli przekształcić w rzeczywiste. W trakcie projektu uczniowie rozwijają swoją przedsiębiorczość, kreatywność, umiejętność współpracy w grupie zarówno lokalnej jak i międzynarodowej. Uczniowie tworzą filmy instruktażowe dotyczące gotowania potraw (dostępne na kanale szkolnym na youtube).

 

Planowanym produktem końcowym ma być książka z przepisami z wszystkich krajów biorących udział w projekcie, słownik terminów gastronomicznych a efektami działań podczas trwania projektu. Dzięki projektowi uczniowie będą widzieli różne możliwości ścieżki kariery i zmniejszy się ilość uczniów rezygnujących wcześniej ze szkoły. Również doświadczenie zdobyte podczas udziału w projekcie sprawi, że uczniowie staną się atrakcyjniejsi na rynku pracy.

 

Koordynatorem projektu jest Turcja, a pozostałe kraje to Polska, Portugalia, Łotwa i Włochy.

 

Koordynator szkolny projektu: Anna Bartoniek-Lewandowska (od 01.09.2015 do 31.08.2016), Maciej Lewandowski (od 01.09.2016)

 

ERASMUS LET Portugalia

ERASMUS LET Wlochy