II BIEG KOPERNIKA

Impreza już po raz drugi organizowana jest przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery przy współudziale OSP Kamień, Nadleśnictwa Rybnik, firmy FENIKS GT spółka z o.o., Ecol spółka. z o.o.

 

Jest ona skierowana do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, lokalnej społeczności i wszystkich mieszkańców Rybnika i okolic.
Głównym założeniem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego stylu życia, związanego z aktywnością fizyczną. Jest to równocześnie okazja do zintegrowania środowisk szkolnych oraz społeczności Rybniczan.
W oparciu o zeszłoroczne doświadczenia z pierwszej edycji „Biegu Kopernika” można założyć, że tego rodzaju przedsięwzięcie jest odpowiedzią na potrzeby uczniów szkół gimnazjalnych, mieszkańców Rybnika i regionu, wśród których bieganie staje się coraz bardziej popularne. Oprócz popularyzacji aktywności fizycznej, impreza ta wniesie spory wkład w promocję szkoły i miasta Rybnika ponieważ w roku ubiegłym w naszej imprezie wzięło udział wielu biegaczy z różnych miast województwa śląskiego.

„II Bieg Kopernika” odbędzie się 2 kwietnia 2016 na terenie Nadleśnictwa Rybnik przyul. Wielkopolskiej o godz. 10.00.

 

Regulamin II Biegu Kopernika - TUTAJ

 

Tekst: IV LO