Zwycięstwo uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym w Orlovej (Czechy) w kategorii projektowanie stron internetowych

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny odbył się 06.04.2018 w Orlovej. W konkursie uczestniczyli uczniowie z Ostrawy, Trzyńca, Cieszyna, Frydka Mistka, Hawierzowa, Orlovej, Karwiny, Bruntala, Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), a także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.

 

W konkursie udział wzięło około 70 uczniów, startując w pięciu kategoriach. Zespół Szkół Technicznych reprezentowało ośmioro uczniów, którzy startowali w trzech z pięciu konkurencji.

 

Dostępne kategorie to:
a) Programowanie – uczniowie przedstawiali i omawiali swoje programy napisane w dowolnym języku programowania, tematyka programu dowolna,
b) Strony internetowe – tematem stron internetowych był „Świat online”,
c) Grafika komputerowa – tematem projektów był również „Świat online”,
d) Video,
e) Wyścigi robotów zbudowanych z klocków LEGO.

 

Nasi młodzi informatycy Gurbisz Rafał i Kotula Mateusz (obaj 2Ti) zwyciężyli w kategorii projektowanie stron internetowych. Natomiast w kategorii programowanie Patryk Filusz i Bartosz Konkol (3 Ti) zajęli wysokie drugie miejsce. W tej samej kategorii Daniel Gołębiewski zajął 3 miejsce.

 

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali również:
a) Maksymilian Andrzejewski (2Ti) w kategorii wyścigi robotów LEGO,
b) Morgała Kamil i Dawid Suchan (2Ti) w kategorii programowanie,

 

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe pamiątki, a zwycięzcy konkursu cenne nagrody ufundowane przez sponsorów z Czech.

 

Opiekunami uczniów byli nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych Marcin Małolepszy, Tomasz Stadnicki i Tomasz Mandrysz.

 

Tekst: ZST