"Zwycięski mecz" Jedenastki

Wbrew pozorom to nie wynik rozgrywki sportowej, ale tytuł piosenki, z którą szkolny zespół muzyczny „Jedenastka” wystąpił na konkursie „Kibicuj z piosenką”.

 

Atmosfera radosnego kibicowania na Euro 2012 udzieliła się także uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Rybniku, czego efektem było wzięcie udziału w konkursie „Kibicuj z Piosenką”, który był częścią kampanii „Młodzież Kibicuje Bezpiecznie”. To wspólne przedsięwzięcie wojewody śląskiego oraz śląskiego kuratora oświaty. Partnerami kampanii są: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach i Regionalny Ośrodek Edukacyjno – Metodyczny „Metis” w Katowicach – można przeczytać na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

 

Piosenka o optymistycznym tytule „Zwycięski mecz” na rejonowym etapie konkursu zajęła I miejsce i została wyróżniona na szczeblu wojewódzkim. Autorką tekstu jest Anna Stajer (nauczyciel języka polskiego), zaś autorką muzyki Marzena Czerwińska-Konsek (nauczyciel muzyki). Brawurowe wykonanie należy oczywiście do grupy wokalnej „Jedenastka” działającej przy rybnickiej podstawówce.

 

Piosenki mieli okazję wysłuchać również mieszkańcy naszego miasta, którzy sobotnie popołudnie 16 czerwca spędzili na Rynku, gdyż w ramach obchodów Dni Rybnika na miejskiej scenie wystąpił właśnie zespół „Jedenastka”. 

 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej są doskonałą okazją do zachęcania młodzieży nie tylko do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia, ale również do stosowania zasad fair play na co dzień. Muzyczny sukces naszej szkoły jest dla nas zaszczytem. Cieszę się, że nasi uczniowie i nauczyciele angażują się i wygrywają konkursy, które oprócz zabawy mają również charakter edukacyjny – mówi Aleksandra Szymczak dyrektor szkoły.

 

Kibicowanie na Euro 2012 stało się również pretekstem do zaprezentowania aktorskich umiejętności uczniów i przygotowania przedstawienia profilaktycznego o bezpiecznym kibicowaniu oraz zasadach fair play, które wraz z uczniami z klasy pierwszej i drugiej przygotowały pedagog - Joanna Guderly-Sitarska oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej - Ewa Bugla oraz Monika Jodłowiec-Frtiz. Dodatkowo w ramach obchodów Dnia Bez Przemocy swoją wiedzą i spostrzeżeniami z najmłodszymi uczniami podzieli się na spotkaniu Policjant.

Tekst: Monika Jodłowiec-Fritz

 

zwycieski mecz 1

zwycieski mecz 2