Zumba z Moniką w przedszkolu

Przyjemność z nietypowej aktywności fizycznej, jaką jest Zumba czerpały dzieci z Przedszkola nr 36 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rybniku.

 

Zajęcia z Zumby w ramach realizowanej w Przedszkolu akcji „Ćwiczyć każdy może” przeprowadziła zaproszona instruktorka Zumby – Monika Bańdur (www.zumbazmonika.pl). Dzieci zapatrzone nieustannie w prowadzącą tańczyły
i śpiewały znane im piosenki w radosnej atmosferze. Po zakończeniu wyczerpującej, ale jednak miłej i wesołej zabawy przedszkolaki podziękowały Pani Monice za mile spędzony czas i naukę.

 

„Moja mamusia też chodzi na Zumbę po pracy. Chyba następnym razem pójdę razem z nią, bo taniec z Panią Moniką był super” – opowiada dziewczynka uczestnicząca w zajęciach.

 

Zumba – współczesny hit z klubów fitness pozwoliła przekonać przedszkolaki z grupy V i VII, że aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia, ale również taniec oraz świetna i bezpieczna zabawa.

 

Ten nietypowy rodzaj fitnessu pozwala propagować wśród wychowanków zdrowy styl życia oraz naturalną, a niewymuszoną aktywność ruchową – wyjaśnia Zuzanna Garbacz, nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ponad to Zumba pozwala rozwijać również koordynację, równowagę, pamięć, kreatywność oraz poczucie własnej wartości, a także pewność siebie. W związku, z czym mam nadzieję, że nie były to ostatnie zajęcia z Zumby w naszym Przedszkolu – wyjaśnia Zuzanna Garbacz.

 

Filmiki z zajęć dostępne na stronie https://www.facebook.com/Przedszkole36Rybnik

 

Tekst: Monika Jodłowiec-Fritz (ZSzP 11)