ZST Laureatem II Edycji Programu "STAWIAMY NA JAKOŚĆ"

9 maja 2012r. o godz. 17:00 w Sali Cesarskiej Hotelu „Arsenal Palace” w Chorzowie odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Europy połączona z wręczeniem nagród XIV Edycji Konkursu „Śląska Nagroda Jakości” oraz certyfikatów II Edycji Programu „STAWIAMY NA JAKOŚĆ”. Organizatorem była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

W II Edycji Programu „STAWIAMY NA JAKOŚĆ” Kapituła przyznała 10 certyfikatów w 6 kategoriach: firma, budownictwo, urząd, służba zdrowia, nauka, edukacja.

W kategorii „STAWIAMY NA JAKOŚĆ W EDUKACJI” laureatem został Zespół Szkół Technicznych z Rybnika,  największa szkoła ponadgimnazjalna w woj. śląskim, która w tym roku zdobyła Certyfikat Jakości ISO 9001 : 2008 oraz tytuł „Pozytywista Roku 2011”, a ponadto posiada status „Technikum Akademickiego” Politechniki Śląskiej, Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla woj. śląskiego oraz „Czarny Diament”.

Certyfikat odebrała Dyrektor Szkoły pani Grażyna Kohut.

 

Jak pisze RIG: „Zdobycie certyfikatu jest potwierdzeniem zbiorowego wysiłku załogi zorientowanego na ustawiczne doskonalenie zarządzania jakością we wszystkich aspektach, sferach i efektach działalności jednostki. Zdobywca Certyfikatu staje się jednostką modelową dla innych polskich organizacji w dziedzinie jakości.”

 

Tekst: ZST