ZSB - wizyta w Würzburgu w ramach programu Comenius

Na przełomie kwietnia i maja 10 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych pod opieką p. Elżbiety Rafińskiej i p. Wojciecha Janosa wyjechało na dziesięciodniową wizytę roboczą do Würzburga w Niemczech.

 

Była to druga wizyta w ramach projektu Comenius, który działa w szkole od ubiegłego roku szkolnego.

 

Uczniowie mieli w Niemczech sporo pracy - robili plakaty, filmy i zdjęcia do kalendarza, który przygotowywany jest wspólnie z naszymi niemieckimi partnerami  z Joseph Greising Schule.

 

Uczniowie mieli okazję zwiedzić Frankfurt i Norymbergę, a także wiele ciekawych miejsc w Würzburgu i jego okolicach. Byli zaproszeni do Ratusza na spotkanie z lokalnymi władzami, odwiedzili teren budowy domu spokojnej starości oraz osiedle socjalne. Mieli również okazję spotkać się z przedstawicielami wielu narodowości żyjących w Würzburgu.

 

Poza tym wszyscy świetnie się bawili, spędzając czas ze swoimi niemieckimi kolegami i koleżankami, którzy w październiku ubiegłego roku gościli z wizytą w Rybniku.

 

Dzięki tej współpracy ZSB może cieszyć się fontanną, zegarem słonecznym, grillem i szachownicą – projektami wykonanymi wspólnymi siłami w trakcie trwania wizyty.
Podczas wyjazdu uczniowie mieli również okazję poznać dziesięcioro nowych uczniów z Niemiec, którzy dołączyli do projektu w tym roku.

 

Wszyscy zgodnie twierdzą, że wyjazd do Niemiec to była fantastyczna przygoda.

Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć na stronie 

https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.283384481750880.64497.100002379900678&;type=3

 

Tekst: ZSB