Znak drogowy wymyślony przez członków SKB „Pancernik” wśród najlepszych

Szkolny Klub Bezpieczeństwa "Pancernik" ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rybniku, którego opiekunem jest Teresa Zielonka znalazł się wśród zwycięzców konkursu SKB na znak drogowy.

 

Konkurs polegał na wymyśleniu i zaprojektowaniu przez Szkolne Kluby Bezpieczeństwa nowego znaku drogowego, który nie istnieje jeszcze na polskich drogach, a wpłynąłby na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego lub/i promocję ekologicznego przemieszczania w okolicach szkół podstawowych w Polsce. Wybrano 3 najlepsze znaki drogowe, biorąc pod uwagę ich kreatywność, przejrzystość oraz pragmatyczny charakter.

 

To kolejny sukces "Pancernika" w kształtowaniu świadomości na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

 

http://www.bezpieczenstwo.renault.pl/__upload/skb_materialy/Lista_zwyciezcow_znak.pdf

 

SKB„...Zakaz używania słuchawek przez pieszych i rowerzystów - nasz  znak nie istnieje jeszcze na polskich drogach a jest niezbędny i wpłynąłby na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Słuchawki rozpraszają i zabiją czujność. Człowiek mając słuchawki na uszach, nie wie co się dzieje na ulicy, nie usłyszy nadjeżdżającego z tyłu samochodu. Nosząc słuchawki, ryzykuje się  życiem....”