Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu

W dniach 14-16 listopada br w Katowicach na obiekcie AWF odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii MASTERS. W zawodach uczestniczyła nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku Anna Duda. Startowała w siedmiu konkurencjach indywidualnych i zdobyła siedem medali.

Już pierwszego dnia startów została Mistrzynią Polski na dystansach 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem zmiennym w kolejnych dniach wywalczyła tytuł oraz wice mistrzyni Polski na dystansach 50 i 100 metrów delfinem, 100 metrów stylem zmiennym, 100 i 200 metrów stylem dowolnym. W zawodach uczestniczyło ponad 550 zawodników ze 103 klubów z całej Polski. Na słupkach startowych, zarównno w kategorii kobiet jak i mężczyzn , nie zabrakło znanych nazwisk z krajowej pływackiej areny.

Na co dzień pani Ania trenuje w Rybnickim Młodzieżowym Klubie Sportowym w Rybniku.