Zespół Szkół nr 3 – uroczystość nadania szkołom imienia Jerzego Kukuczki

6 listopada 2015 r. szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 3 - V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi oraz Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi otrzymały imię patrona - Jerzego Kukuczki. Był to wybitny himalaista, zdobywca 14 ośmiotysięczników, człowiek, który miał odwagę robić to, co innym wydaje się niemożliwe.

 

Święto rozpoczęło się od uroczystej mszy w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi, w trakcie której poświęcono sztandar szkoły. Następnie uroczystości kontynuowano na terenie Zespołu Szkół nr 3. Impreza została uświetniona przez wielu szacownych gości, m.in. p.Cecylię Kukuczkę, posła na Sejm RP- p.Grzegorza Janika, wiceprezydenta Miasta Rybnika - p.Wojciecha Świerkosza oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta – p.Andrzeja Wojaczka.

 

W części oficjalnej akademii zaprezentowano sztandar, hymn oraz logo szkoły. Zgromadzeni goście i społeczność szkolna mieli okazję zobaczyć – przedstawioną przez p.Cecylię Kukuczkę – prezentację multimedialną na temat sylwetki i dokonań patrona. Część artystyczną stanowił montaż słowno – muzyczny pod tytułem "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń". Przesłaniem programu artystycznego była opowieść o wspinaczce, pokonywaniu trudności i dążeniu do realizacji marzeń. W historii Jerzego Kukuczki społeczność szkolna odnalazła wspólne doświadczenia: zarówno chwile chwały, jak i momenty zwątpienia. Życie szkolne bowiem wiąże się również z codziennym zmaganiem się z ograniczeniami, ale daje też możliwość osiągania szczytów, realizacji marzeń i doskonalenia samego siebie.

 

Tekst: Agnieszka Miera (ZS 3)

 

Zespół Szkół nr 3 - Kukuczka

 

Zespół Szkół nr 3 - Kukuczka