Zespół Szkół Budowlanych z Krajowym Certyfikatem Szkoła Promująca Zdrowie

23 listopada w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów Szkoła Promująca Zdrowie. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała to wyróżnienie 35 szkołom z całej Polski.

Program Szkoła Promująca Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1991 r. pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej. Koncentruje się on przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia wśród uczniów, ich rodziców i otoczeniu szkolnym. Dotychczas Krajowe Certyfikaty otrzymało 175 szkół i placówek oświatowych w całej Polsce.

W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy i koordynatorzy wyróżnionych szkół oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej. Z ramienia Zespołu Szkół Budowlanych w uroczystości uczestniczyli dyrektor szkoły p. Marek Florczyk z koordynatorem p. Iwoną Zaparty, którzy odebrali Krajowy Certyfikat z rąk p. Macieja Kopca - Sekretarza Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, p. Elżbiety Matejki - dyrektor Departamentu i Kształcenia Integracyjnego oraz p. prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej - przewodniczącej Kapituły Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

 

Zespół Szkół Budowlanych jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w Rybniku, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie. Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie i jest wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Oznacza to również, że "budowlanka" uczestniczy w Europejskim Programie Szkoły dla Zdrowia w Europie.

 

Tekst: I. Zaparty

 

szkola promujaca zdrowie