XXIII Mityng o puchar Dyrektora ZSB

4 lutego 2016 roku, już po raz XXIII, odbyły się w Zespole Szkół Budowlanych zawody pływackie: Mityng Pływacki o Puchar Dyrektora ZSB.

Do rywalizacji przystąpiło 73. uczniów z 10 szkół ponadgimnazjalnych.

Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:
- 100 metrów stylem zmiennym – chłopcy,
- 50 metrów w stylu dowolnym – dziewczęta i chłopcy,
- 50 metrów w stylu grzbietowym - dziewczęta i chłopcy,
- 50 metrów w stylu klasycznym – dziewczęta i chłopcy,
- 50 metrów stylem motylkowym – chłopcy.

Po zakończonych konkurencjach indywidualnych, najlepsi zawodnicy otrzymali medale oraz dyplomy, które wręczał pan Dyrektor Marek Florczyk oraz Prezes WOPR-u pan Sławomir Walento.

Następnie odbyła się najbardziej widowiskowa i emocjonująca część zawodów – sztafety 4 x 50 metrów ! Zwyciężyła drużyna II LO w kategorii chłopców i drużyna I LO w kategorii dziewcząt.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów, zostały wręczone dyplomy zawodnikom zwycięskich sztafet, jednak wszyscy z niecierpliwością czekali na klasyfikację generalną.

Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajęło I LO im. Powstańców Śląskich i to oni otrzymali puchar przechodni Dyrektora ZSB. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy Zespołu Szkół Budowlanych. Trzecie miejsce zajęło II LO im. A. Frycza.

Każda szkoła, która zdobyła miejsce na podium otrzymała puchar ufundowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rybniku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: D. Garczarek