XX Mityng Pływacki o Puchar Dyrektora ZSB

 

6 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbył się jubileuszowy XX Mityng Pływacki o Puchar Dyrektora ZSB.

Celem imprezy jest popularyzacja pływania rekreacyjno – sportowego jako sposobu na aktywne spędzenie wolnego czasu. Każdy, kto potrafi przepłynąć 50 m wybranym przez siebie stylem pływackim, może wziąć udział w zawodach. Ta zasada wpływa na masowość i popularność imprezy, a jej początki sięgają roku 1992. Grupa ówczesnych nauczycieli wf postanowiła zorganizować pierwsze zawody pływackie dla szkół średnich. Od tego czasu cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród młodzieży i już na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w Rybniku.

 

W tym roku w mityngu wzięło udział 94 zawodników i zawodniczek z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, IV LO, ZSM-E, ZST, ZSE-U oraz ZSB. Każdy uczestnik mógł wystartować w jednej konkurencji i sztafecie. Najbardziej widowiskową konkurencją był wyścig na 100 m stylem zmiennym, gdzie trzeba wykazać się umiejętnością pływania czterema stylami.

 

Jednak, jak zwykle najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja sztafet. Szalony doping i mordercza walka trwały do samego końca. Ostatecznie zwyciężyła ekipa z ZST a tuż za nią , dosłownie o parę centymetrów uplasowała się sztafeta z I LO. Dla zwycięskich drużyn rybnicki WOPR ufundował puchary. Natomiast, za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej - przechodni puchar - został wręczony przez dyrektora ZSB p. Marka Florczyka, już po raz drugi z rzędu, reprezentacji II LO.

 

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:
I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące 85 pkt.
II miejsce - Zespół Szkół Technicznych 73 pkt.
III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące 71 pkt.
IV miejsce - Zespół Szkół Budowlanych 53 pkt.
V miejsce - IV Liceum Ogólnokształcące 30 pkt.
VI miejsce - Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych 22 pkt.
VII miejsce - Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych 16 pkt.

 

Wszystkim uczestnikom i opiekunom drużyn dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

 

Tekst: Gabriela Gurgul


1

2

3

4