„XVIII Potyczki z Ortografią” rozstrzygnięte

W dniach 18 kwietnia 2018 roku i 20 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Niedobczycach rozegrano dwa półfinały oraz finał Miejskiego Konkursu "XVIII Potyczki z Ortografią". Wyłoniono też Mistrza Ortografii Rybnickich Szkół Podstawowych (kategoria IV – VI). Szkoła Podstawowa nr 22 im. Juliusza Słowackiego od początku organizuje ten lubiany przez uczniów konkurs.

 

Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn szkolnych (96 uczniów), które podzielono na 2 półfinały. Finalistami tej edycji konkursu zostały: SP nr 3, SP nr 28, SP nr 34, ZSzP nr 5, ZSzP nr 14.

 

W finale (20.04.2018 r.) zmagało się pięć drużyn. Liczyła się wiedza, umiejętność działania pod wpływem stresu związanego z presją czasu oraz współpraca w ramach zespołu. Ortograficzną bezkrwawą corridę zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5 w Rybniku. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybniku, zaś najniższy stopień podium uzupełniła ekipa z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 14 w Rybniku.

 

Tuż za podium znalazły się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Rybniku (IV) oraz Szkoły Podstawowej nr 28 w Rybniku (V). Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

Informujemy, że Mistrzem Ortografii Rybnickich Szkół Podstawowych w kategorii (klas IV - VI) zotała Matylda Skrzypiec z SP nr 3 w Rybniku.

 

Z kronikarskiego obowiązku nadmieniamy, że konkurs zorganizowała nasza szkoła (przygotowanie i prowadzenie Beata Sass) we współpracy z DK w Niedobczycach. Sponsorami nagród były: Rada Dzielnicy Niedobczyce oraz Rada Rodziców SP nr 22 w Rybniku.

 

Z dumą przypominamy, że to najstarszy cykliczny konkurs w Rybniku. Skoro już osiemnasta edycja, to osiągnęliśmy z "Potyczkami" pełnoletność!!! Dziękujemy za Waszą obecność i możliwość wspólnego świętowania!

 

Tekst: SP22

 

Mistrzyni Ortografii Matylda Skrzypiec

XVIII Potyczki z Ortografia 1