XI edycja Festiwalu Nauki w Rybniku

Przed nami XI edycja Festiwalu Nauki w Rybniku. Będzie widowiskowo, kolorowo i naukowo.

Już 23 maja uczniowie szkół podstawowych będą mogli zapoznać się z ciekawostkami m.in. z zakresu chemii, fizyki, astronomii, robotyki i sztucznej inteligencji.

Festiwal obfitować będzie w prelekcje, spektakle, warsztaty i pokazy.

Tęcza zamknięta w szkle, samopompujące się balony, suchy lód, czy żarówka z ołówka - to tylko niektóre z atrakcji czekające na odwiedzających. Dzieci własnoręcznie będą mogły wykonać i doświadczyć praw fizyki i chemii.

W kolorową podróż po niebie - w kierunku zorzy i gwiazd - zabierze Was Karol Wójcicki (https://www.zglowawgwiazdach.pl/). Natomiast Marek Żyła z pomocą swojego Teatru Lalek przedstawi w nieoczekiwany sposób znanych naukowców. Na odwiedzających czeka również podróż w świat sztucznej inteligencji wraz z Dawidem Myśliwcem (https://www.youtube.com/@naukowy.belkot).

Na Festiwalu nie zabraknie także tematów związanych z bezpieczeństwem – swoją wiedzę i sprzęt, z którym pracują na co dzień zaprezentują służby tj. strażacy, policjanci oraz służba więzienna. Cenną wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa przekażą pracownicy banku PKO Bank Polski S.A. Natomiast edukacją zdrowotną zajmie się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku.

Na deser, po intensywnie spędzonym dniu, chętni będą mogli delektować się tradycyjnie robionymi lodami rzemieślniczymi oraz zdrowymi przekąskami.

Festiwal Nauki wspierają finansowo sponsorzy: Altrad Babcock Europe S.A. oraz PKO Bank Polski S.A., część atrakcji sfinansowano ze środków budżetu Miasta Rybnika.

 

Festiwal nauki 23.05.2024 Zabytkowa Kopalnia Ignacy Rybnik ul. Mościckiego 3 Edukacja.rybnik.eu