X MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS POEZJI, PROZY I PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

To już dziesiąta edycja tego konkursu organizowanego przez Gimnazjum nr 10 im. Jana Pawła II w Rybniku. W tym roku zgłosiła się rekordowa ilość - 50 uczestników z 15 gimnazjów Rybnika i okolicznych miejscowości.

 

Wykonawcy zaprezentowali się w trzech kategoriach artystycznych: poezji, prozie i piosence wykonywanych w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Jury oceniało poziom językowy, walory artystyczne lub muzyczno-wokalne utworów oraz ich interpretację.

Laureaci konkursu:
 
w kategorii poezja:
I miejsce: Rafał Gembalczyk z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku (wiersz F. Schillera „Der Hansdschuh”w j. niemieckim)
II miejsce: Michelle Przeliorz z Gimnazjum w Żorach
III miejsce: Andżelika Grzęsiak z Gimnazjum w Pszowie
 
w kategorii proza:
I miejsce: Dawid Weideman z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śl. (fragment powieści „Mikołajek” Sempé i Goscinny w j. francuskim)
II miejsce: Laura Popek z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku
III miejsce: Maria Skoczylas z Gimnazjum w Gorzycach
 
w kategorii piosenka:
I miejsce: Beata Groborz z Gimnazjum w Pszowie (piosenka Christiny Aguilery „Hurt” w j. angielskim)
II miejsce: Julia Rączka z Gimnazjum nr 1 w Radlinie
III miejsce: Anna Drewniok z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku
 
Przyznano również  9 wyróżnień dla: Heleny Bór, Wiktorii Kocik, Martyny Arasim, Kamila Dobrasa, Julii Wiaterek, Wiktorii Niedzieli, Oliwii Drzęźli, Dominiki Kowalskiej oraz Marka Kurka.
 

Organizatorami konkursu były nauczycielki języków obcych G10: J. Moczko-Pająk, G. Holona-Słodczyk i E. Markiewka. Konkurs odbył się dzięki wsparciu finansowemu AUL Logmar Rybnik (nagrody za I miejsca – vouchery na lekcje indywidualne języka obcego), Rady Rodziców G10 oraz BP „Jandar” w Rudzie Śl.

 

Tekst: G10