X Jubileuszowe Targi Edukacji

W dniu 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny i Święto Wagarowicza, jak co roku już od 10 lat w Rybniku organizowane są Targi Edukacji. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych przy ul. Św. Józefa 30.

Podczas Targów zostanie zaprezentowana szeroka oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych z Rybnika, wystawi się także Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Młodzieżowe Biuro Pracy i Ochotniczy Hufiec Pracy. Młodzież gimnazjalna będzie miała doskonałą okazję do zapoznania się z propozycjami ponadgimnazjalnych szkół publicznych i niepublicznych z terenu Rybnika, to unikalna sytuacja dająca możliwość zebrania kompletu informacji, rozmowy ze starszymi kolegami uczęszczającymi do tych szkół i porównania oferty w celu podjęcia jak najlepszej dla siebie decyzji o wyborze szkoły i kierunku dalszego kształcenia.

 

Wydarzenie rozpocznie się oficjalnie o godz. 9.00 na auli w ZSEU, następnie stoiska z atrakcyjną ofertą będzie można zwiedzać do godz. 14.30 na hali sportowej ZSEU.

 

Harmonogram wizyt uczniów szkól gimnazjalnych (harmonogram)

 

Równolegle w tym dniu na Kampusie przy ul. Rudzkiej zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna szkół wyższych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uroczysta inauguracja o godz. 11.00 rozpocznie się wykładem dr Renaty Pęciak „Mega trendy we współczesnym świecie” na auli Uniwersytetu Ekonomicznego. Uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacji na poziomie wyższym „z pierwszej ręki” ponieważ jej prezentację przygotuje samorząd studencki.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

UM plakat