X edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej

 

Za nami kolejna edycja konkursu poezji metafizycznej, który tradycyjnie odbył się w auli Zespołu Szkół Wyższych przy ul. Rudzkiej.

W jubileuszowej, 10 edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej, zwyciężyła Tatiana Woźniak z I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku. Wykonała ona utwór "Pan Elliot Tischler" Stanisława Barańczaka. Opiekunką zwyciężczyni była polonistka, Maria Góra. Drugie i trzecie miejsce zajęły reprezentantki ZSO im. Pawła Stalmacha w Wiśle - Jagoda Mońka i Barbara Juroszek. Wyróżnienia otrzymali Wojciech Kopel z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, Gabriela Jęczała z ZS Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle i Anna Majewska z V LO w Gliwicach.

 

Przewodniczący jury, Tadeusz Sławek podkreślił znaczenie konkursu, który już od 10 lat dba o kulturę słowa wśród młodych ludzi.

 

Gościem specjalnym imprezy była Iwona Loranc. Laureatka Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA Rybnik 2002 wystąpiła z krótkim recitalem. Warto dodać, że w latach poprzednich w auli Zespołu Szkół Wyższych przy ul. Rudzkiej zaprezentowali się m.in. Janusz Zakrzeński, Laura Łącz i Andrzej Lampert.

 

Organizatorami konkursu są Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku (dyr. Tadeusz Chrószcz) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wiśle (dyr. Danuta Kozyra). Komitet organizacyjny tworzą Bogumiła Chmiest, Renata Mordak, Stanisław Kucharczak i Ks. Waldemar Szajthauer.

 

Tekst: I LO

 

Tatiana Woźniak

 

Laureaci

 

Uczestnicy