Wymiana 2016 - Rybnik II LO – Marl GiL

W dniach od 06.04.2016 – 13.04.2016 II LO już po raz 16 gościło szkole młodzież z zaprzyjaźnionego Gymnasium im Loekamp/Marl/Niemcy. Grupa liczyła 11 uczniów oraz 3 opiekunów, którzy mieszkali przez cały tydzień w domach swoich gospodarzy z Polski.

 

Goście wzięli udział w zajęciach lekcyjnych (polski dla obcokrajowców, angielski), odwiedzili Prezydenta Miasta Rybnika, zwiedzili Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Zamek w Pszczynie. Jak co roku zwiedzali również Obóz Koncentracyjny „Auschwitz-Birkenau” w Oświęcimiu. W weekend uczniowie realizowali program indywidualny w rodzinach oraz mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Otwartym szkoły, podczas którego zwiedzili szkołę, obejrzeli występy artystyczne uczniów oraz zjedli pyszne domowej roboty ciasto. Specjalnie dla zagranicznych gości pani Agnieszka Dudek-Pomykoł przeprowadziła zajęcia z „filcowania”.

 

Pomimo napiętego programu, późnym popołudniem uczniowie mieli jeszcze siłę na kręgle, paintballa czy zakupy. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na naszą rewizytę w Marl we wrześniu.

 

Projekt, który trwa nieprzerwanie od 16 lat realizowany jest dzięki finansowemu i merytorycznemu wsparciu organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

 

Tekst: II LO

 

IILO MarlGiL