Wyjazd do Nadleśnictwa w Rybniku

W ramach realizowanej w Gimnazjum 4 innowacji „Edukacja ekologiczna z elementami języka angielskiego w klasach europejskich” klasa 1d wraz z opiekunami Panią Dorotą Kowalską, Panią Ewą Koszyk i Panią Anetą Kuźnik wzięła udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Panią leśnik w Izbie edukacji leśnej.

 

Uczniowie na zajęciach poznali roślinność charakterystyczną dla lasów naszego regionu, a także mogli zobaczyć okazy zwierząt i posłuchać interesujących wiadomości na temat tych gatunków, które możemy spotkać spacerując po lesie. Ponadto mogli poznać tajniki pracy leśnika i jak się okazało jest to praca wymagająca ogromnej wiedzy. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega ochrona, czy hodowla lasów oraz ich użytkowanie.

 

Izba edukacji leśnej znajduje się W centrum Rybnika tuż obok siedziby Nadleśnictwa. Jej główną atrakcją są gabloty z eksponatami spreparowanych zwierząt - ptaki i drobne ssaki leśne. Na wyposażeniu Izby znajduje się także zbiór biblioteczny: albumy przyrodnicze, atlasy, klucze do oznaczania roślin i zwierząt, oraz literatura popularno-naukowa.,

 

Tekst: G4