Wizyta uczniów ZST w Kronberg Gymniasium

W dniach 5-12 X 2013 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku odwiedzili po raz pierwszy Kronberg Gymniasium w ramach polsko – niemieckiej wymiany uczniowskiej Rybnik – Aschaffenburg.

 

W wymianie wzięło udział 9 uczniów: Agata Pietrzyk z klasy 3Tfp, Kacper Adamczyk z klasy 2Tm, Jakub Kaziur z klasy 2Tm, Damian Osadzin z klasy 3Te, Szymon Paulus z klasy 3Te, Marek Stysz z klasy 2Te, Alan Suska z klasy 3Tm, Krzysztof Szewczyk z klasy 2Te, Denis Żurek z klasy 2Te wraz z opiekunami: mgr Romana Barylak i mgr Agata Czyż.
      

Wszyscy zakwaterowani byli w rodzinach niemieckich. W czasie pobytu młodzież zwiedziła Aschaffenburg, Frankfurt oraz Würzburg. Największym zainteresowaniem cieszyło się muzeum techniki, matematyki, informatyki oraz nauk przyrodniczych: „Experiminta”. Uczniowie mieli okazję również wziąć udział w zajęciach lekcyjnych swoich partnerów, poznać kulturę i zwyczaje rodzin goszczących, a w ramach projektu nakręcić film reklamujący wymianę. W programie wymiany były również wspólne kręgle, grill oraz wizyta w ratuszu.

 

Tekst: ZST

 

ZST Aschaffenburg