Wielki Turniej Minisiatkówki Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej

Rybnicka Akademia Siatkówki Młodzieżowej będąca pod patronatem Prezydenta Rybnika i PZPS kończy pomału trzeci rok swojej działalności.

W Akademii młodzi siatkarze aż z 18 szkół podstawowych mogą się zmierzyć ze sobą, sprawdzić swoje umiejętności a najlepsi mogą otrzymać zaproszenie do mistrzowskiej klasy sportowej w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku będącego Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym pod patronatem PZPS.

Na hali Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku został rozegrany kolejny turniej, tym razem przeznaczony dla uczniów klas VI.

W turnieju wzięły udział 22 zespoły z 15 szkół podstawowych, na siatkarskim parkiecie pojawiło się blisko 100 minisiatkarzy.

W turnieju wzięły udział następujące szkoły podstawowe: SP1 Rybnik, SP3 Rybnik, SP 11 Rybnik, SP Stanowice, SP Szczejkowice, SP Palowice, SP 18 Rybnik, SP32 Rybnik, SP34 Rybnik, SP 20 Rybnik, SP12 Rybnik, SP13 Rybnik, SP27 Rybnik SP1 Jankowice i SP1 Leszczyny.

W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w pięciu grupach systemem „każdy z każdym” a później dwa najlepsze zespoły z każdej grupy systemem pucharowym walczyły o zwycięstwo w turnieju.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się zespół ze SP3 Rybnik, który w finale wygrał z SP27 Rybnik. Trzecie miejsce zajął zespół SP11 Rybnik, który pokonał w decydującym meczu SP3 (2) Rybnik. Miejsca 5-8 zajęły: SP12 Rybnik, SP34 Rybnik, SP Palowice, SP32 Rybnik.

Nagrody dla zwycięzców ufundował TS Volley Rybnik.

Tekst: Lech Kowalski (G2)