Warsztaty zawodoznawcze w "Ekonomiku"

Pod hasłem "Mój zawód – moją decyzą" 24 listopada 2017 r. rozpoczął się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych cykl warsztatów dla gimnazjalistów.

Pierwsze zajęcia wprowadziły uczestników w zagadnienia związane z kształceniem się w zawodzie logistyka i wykonywaniem tej profesji. Można było dowiedzieć się, jak zaszyfrować dane w postaci kodów kreskowych i QR kodów, skompletować ładunek, wyznaczyć trasę z miejsca A do miejsca B, wysłać ładunek do nadawcy.

 

Kolejne spotkania z gimnazjalistami chcącymi poznać tym razem tajniki pracy w zakresie organizacji reklamy i hotelarstwa miały miejsce 15 grudnia 2017 r. i 12 stycznia 2018 r. Uczestniczący w warsztatach grudniowych sprawdzili swoje predyspozycje manualne i wyczucie estetyki, bo w profesjonalny sposób przygotowywali ozdobne pudełka na bożonarodzeniowe prezenty. Obserwując projekty graficzne starszych kolegów, przekonali się też, że programy komputerowe stwarzają niemal niegraniczone możliwości dla kreatywnych umysłów młodych ludzi.

 

Gimnazjaliści, którzy w styczniu odwiedzili Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku, zapoznali się z salą symulacyjną oraz salą obsługi konsumenta. W trakcie warsztatów poznali najważniejsze zasady, jakie przyświecają hotelarzom, odkryli wieloletnią historię tego zawodu oraz sprawdzili swoje predyspozycje do jego wykonywania. Ponadto mieli okazję zarejestrować gościa hotelowego, a także przygotować dla niego pokój hotelowy.

 

Miejmy nadzieje, że dzięki warsztatom „Mój zawód – moja decyzja” wybór przyszłej ścieżki edukacyjnej będzie łatwiejszy i bardziej świadomy.

 

Kolejne warsztaty zawodoznawcze już 16 lutego 2018 r. – wtedy młodzież pozna tajniki zawodu technik handlowiec.

 

Tekst: ZSEU

 

warsztaty zawodoznawcze 1

warsztaty zawodoznawcze 2

warsztaty zawodoznawcze 3

warsztaty zawodoznawcze 4

warsztaty zawodoznawcze 5