Warsztaty teatralne w DK Boguszowice

Uczniowie klasy 3d o profilu humanistycznym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku pod opieką nauczycielki języka polskiego Marzeny Bajorskiej uczestniczyli w warsztatach teatralnych, które odbyły się w Domu Kultury w Boguszowicach.

 

Zajęcia prowadziła Izabela Karwot (reżyserka teatralna, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród teatralnych, dyrektor DK Boguszowice) wraz z Markiem Żyłą (artysta związany z Teatrem Lalek). Niezwykłe zaangażowanie, pasja i charyzma prowadzących udzieliła się młodym adeptom sztuki teatralnej od początku zajęć.

 

Licealiści pracowali w dwóch grupach, poznając tajniki teatru: począwszy od profesjonalnej rozgrzewki, poprzez pracę nad oddechem oraz zajęcia z elementami tańca, a skończywszy na interpretowaniu tekstów Stanisława Ignacego Witkiewicza. Klasa poznała również w czasie zajęć praktycznych tajniki teatru lalek.

 

Uczniowie uzyskali możliwość uczestniczenia w niecodziennej formie nauki, nie tylko poszerzając swoją wiedzę, ale również zyskawszy sposobność spędzenia czasu razem w metafizycznej atmosferze teatru w towarzystwie nietuzinkowych ludzi, którzy od lat go tworzą – powiedziała Marzena Bajorska.

 

Tekst: ZS1 

 

warsztaty teatralne 1

warsztaty teatralne 2

warsztaty teatralne 3

warsztaty teatralne 4