Warsztaty kulinarne z perliczką w roli głównej

19 grudnia 2017 w ZSEU w Rybniku odbyły się niezwykle kreatywne i inspirujące warsztaty kulinarne. Uczniowie klas gastronomicznych mieli okazję gotować ze znakomitym Szefem Kuchni Pawłem Kaczmarkiem i utalentowanym kucharzem Mateuszem Sobeczko z restauracji „Stadionova” z Tych.

 

Paweł Kaczmarek to nie tylko świetny szef kuchni i doradca kulinarny, ale przede wszystkim pasjonat smaku otwarty na nowe doświadczenia, uczestnik wielu staży kulinarnych, w tym w restauracjach odznaczonych Gwiazdką Michelin. Prowadzone przez niego restauracje mogą pochwalić się odznaczeniami Przewodnika Gault& Millaut Polska. Razem z Szefem gotował kucharz Mateusz Sobeczko. Jego największą pasją jest gotowanie a ulubioną kuchnia francuska. Mateusz jest absolwentem rybnickiego Ekonomika, do którego często wraca by zarażać innych swoją pasją.

 

W bardzo twórczej atmosferze powstały trzy przepyszne dania.

 

Głównym produktem zajęć były potrawy z perliczki. Jako pierwszą, na przystawkę serwowano krokiet z rillette z perlicy z pieczonym ziemniakiem i oliwą szczypiorkową.

warsztaty6

Na danie główne podano pierś z perlicy sous-vide w zielonej kruszonce z czarną soczewicą, karmelizowanymi żółtymi burakami i puree z marchwi.

 

warsztaty7

warsztaty4

 

  

 Na zakończenie wspólnego gotowania zaserwowano słodziutkie czekoladowe praliny. 

 

 

warsztaty5

 

Było baaaaardzo smacznie !

 

Tekst: ZSEU

 

warsztaty1

warsztaty2

warsztaty3

warsztaty9

warsztaty10

warsztaty8