W "Korczakowie" dba się o zdrowie

Jedno zdrowie mam bardzo o nie dbam to hasło pod jakim odbyła się II edycja Powiatowej Olimpiady Ekologicznej zorganizowanej przez Przedszkole nr 14 im. Janusza Korczaka w Chwałowicach, objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika.

 

Łącznie w olimpiadzie uczestniczyło około stu dzieci z Czerwionki - Leszczyn oraz Rybnika.

 

Celem konkursu było promowanie wśród najmłodszych postaw prozdrowotnych, począwszy od bezpieczeństwa, poprzez higienę, zdrowe odżywianie, sport, aż po wyrabianie nawyków proekologicznych.

 

Dzieci miały do wykonania wiele zadań np. wyposażyć apteczkę, odszukać zaszyfrowane numery alarmowe, ułożyć historyjkę obrazkową przygotować kanapkę, rozpoznać po dotyku przybory higieniczne, posegregować odpady. Prócz tego były zagadki, rymowanki, zawody sportowe, prezentowanie piosenek i okrzyków związanych z tematem.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury: Przewodniczący Rady Miasta Rybnika Andrzej Wojaczek, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Chwałowice Joanna Cichecka, Dyrektor Przedszkola nr 14 im. J. Korczaka Henrietta Front-Sikora.

 

Zadanie wcale nie okazało się proste. Wszystkie grupy spisywały się na medal i w efekcie uzyskały tę samą ilość punktów. Wygrali więc wszyscy i to dobrze, bo zdrowie to skarb bezcenny, który powinien być należycie szanowany.

 

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał, takie motto przyświecało organizatorkom Konkursu Wioletcie Galeckiej i Barbarze Stankiewicz. Wpajanie dzieciom zasad prozdrowotnych od najmłodszych lat, ma szansę zaowocować w przyszłości i właśnie dla tej idei warto organizować takie konkursy. Dzięki sponsorom. dzieci zostały obdarowane wieloma nagrodami.

 

Dziękujemy dyrekcji IV LO im. Mikołaja Kopernika za udostępnienie auli gdzie dzieci mogły bawić się i rywalizować w bezpiecznych warunkach, a także Dyrekcji SP 35 i pani Ewie Rozińskiej z uczniami, za piękne przedstawienie, które uatrakcyjniło konkurs.
                                                                                        

Tekst: Wioletta Galecka

 

olimpiada ekologiczna1 olimpiada ekologiczna2 olimpiada ekologiczna3 olimpiada ekologiczna4 olimpiada ekologiczna5 olimpiada ekologiczna6 olimpiada ekologiczna7 olimpiada ekologiczna8 olimpiada ekologiczna9 olimpiada ekologiczna10