VII Edycja Budżetu Partycypacyjnego Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika

Budżet partycypacyjny MRM - plakatMłodzieżowa Rada Miasta Rybnika ogłasza VII edycję Budżetu Partycypacyjnego. To unikalna okazja dla młodzieży szkół średnich w Rybniku, by wprowadzić pozytywne zmiany w swojej społeczności szkolnej.

Termin składania projektów
Nie zwlekajcie! Macie czas do 8 marca 2024 roku, by zgłosić swoje pomysły i projekty. 12 marca w Bibliotece Miejskiej odbędzie się prezentacja finałowych projektów z udziałem komisji MRM. Na podstawie zgłoszeń i prezentacji dokonany zostanie wybór zwycięskiego projektu.
Budżet partycypacyjny to szansa, by wnieść istotny wkład w życie szkoły i promować wartości obywatelskie wśród rówieśników.
Uzupełnieniem tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego jest zaplanowane szkolenie dla autorów projektów i osób, które chcą się włączyć w przedsięwzięcie, 27 luty w Bibliotece miejskiej

Ogłoszenie wyników
21 marca 2024 roku odbędą się Targi Edukacji, podczas których ogłoszone zostaną wyniki i wskazani będą zwycięzcy VII edycji Budżetu Partycypacyjnego.

10 000 zł na Wasz projekt
Na realizację zwycięskiego projektu czeka kwota 10 000 zł! Ta pokaźna suma może być przeznaczona na różnorodne cele, wszystko zależy od Was! Wyposażenie biblioteki, specjalistyczny sprzęt do zajęć lekcyjnych czy strefa ciszy ... to tylko niektóre z pomysłów.

Inspirujące projekty z poprzedniej edycji
Może zainspirują Was zwycięskie projekty z poprzedniej edycji:

  • "Nie będzie ICH, nie będzie NAS" autorstwa I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku
  • "O tym jak z bele kogo zrobić fachmana" projekt autorstwa ZST w Rybniku

To przykłady, jak kreatywność i zaangażowanie mogą przyczynić się do tworzenia pozytywnych zmian w środowisku szkolnym.

Budżet Partycypacyjny - szansa na aktywne zaangażowanie
Budżet Partycypacyjny to nie tylko konkurs, to również szansa na aktywne zaangażowanie się w planowanie przestrzeni szkolnej oraz organizację wydarzeń, które spełnią oczekiwania społeczności szkolnej. To unikalna okazja do wprowadzenia pozytywnych zmian, które będą miały wpływ na Wasze codzienne życie szkolne.

Czekamy na Wasze Pomysły.

 

Regulamin Budżetu Partycypacyjnego dla szkół średnich Miasta Rybnika VII edycja (pdf, 159 KB)

 

Budżet partycypacyjny MRM - plakat