Urodziny Plastusia w Przedszkolu nr 13 im. Marii Kownackiej w Rybniku

W dniu 29 stycznia 2016 roku w Przedszkolu nr 13 im. Marii Kownackiej w Rybniku odbyło się wielkie świętowanie. W dniu tym swoje urodziny obchodził Plastuś – maskotka Przedszkola.

 

 

Plastuś to dobrze wszystkim znana postać z książek dla dzieci pisanych przez Marię Kownacką, która jest patronką Przedszkola nr 13 od 2003 roku. Jak łatwo można obliczyć, w tym roku Plastuś obchodził swoje trzynaste już urodziny, choć po raz pierwszy tak hucznie.

 

Na tę uroczystość urodzinową cała społeczność przedszkola bardzo starannie się przygotowywała: utrwalalono hymn przedszkolny pt.: „Plastusiowe Przedszkole”, aby zaśpiewać Plastusiowi, zamówiono ogromny tort urodzinowy dla Plastusia, w dniu urodzin wszyscy (włącznie z personelem) przyszli do przedszkola ubrani na pomarańczowo.

 

Od samego rana wszystkim udzieliła się atmosfera oczekiwania na wyjątkowego gościa – Plastusia. Wszyscy starannie przygotowani z niecierpliwością wyczekiwali Plastusia, przygotowując dla niego urodzinowe upominki. Kiedy wszystko było już gotowe wszyscy spotkali się na holu przedszkola, gdzie głośno wołali Plastusia.

 

Kiedy Plastuś usłyszał wołanie, zaraz ochoczo przyszedł w odwiedzinki, a towarzyszyły mu oczywiście dwie pozostałe bardzo ważne postacie z „Plastusiowego Pamiętnika” – czyli Tosia i Zosia. Wszyscy radośnie powitali Plastusia oraz jego towarzyszki. Było to dla wszystkich duże przeżycie zobaczyć „na żywo” Plastusia, Tosię i Zosię…

 

Plastuś w dniu swoich urodzin był bardzo wesoły i uradowany, cieszył się, że dzieci tak pięknie się przygotowały na jego święto.

 

Na początku wszyscy głośno zaśpiewali przedszkolny hymn, który opowiadał o Plastusiu. Później nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu organizowanego w przedszkolu w okresie jesienno-zimowym pt.: „Najmilsza maskotka Plastusia”. Uczestnikami konkursu byli wychowankowie przedszkola wraz ze swoimi rodzinami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Plastuś wraz z Tosią i Zosią ogłosili wyniki oraz wręczyli zwycięzcom nagrody główne. Pozostałe prace spełniające kryteria konkursowe zdobyły wyróżnienie. Dodatkowo Tosia i Zosia poczęstowały „na osłodę” wszystkich przedszkolaków obecnych na spotkaniu.

 

Po rozdaniu nagród przyszedł czas na wręczanie prezentów solenizantowi Plastusiowi oraz uroczyste odśpiewanie urodzinowego „Sto Lat!”. Skoro odprawiano tak huczne urodziny, to oczywiście nie mogło na nich zabraknąć urodzinowego tortu z trzynastoma świeczkami, które udało się Plastusiowi zdmuchnąć wszystkie naraz. Teraz na pewno wszystkie urodzinowe życzenia i marzenia Plastusia szybciutko się spełnią, czego mu z całego serduszka życzymy.

Po zjedzeniu pysznego tortu nadszedł czas na wspólne tańce i zabawy z Plastusiem, oraz Tosią i Zosią, które wszyscy bardzo polubili. Wspólnego świętowania, tańców, zabawy i radości było co niemiara. Zabawa była wyśmienita, a uśmiech ani na chwilkę nie znikał z żadnej małej i dużej buźki. Ale niestety, …wszystko co dobre – szybko się kończy i trzeba było pożegnać Plastusia, który jednak obiecał, że niebawem znów odwiedzi przedszkole.

 

Wszystkie działania realizowane w Przedszkolu nr 13 w roku szkolnym 2015/2016 skupione są wokół postaci Plastusia i patronki przedszkola, ponieważ w kwietniu obchodzić będziemy Uroczystość Jubileuszową 70-lecia istnienia placówki.

 

Tekst: Beata Trybuś (nauczyciel P-13)

 

Urodziny Plastusia 1  Urodziny Plastusia 2  Urodziny Plastusia 3  Urodziny Plastusia 4  Urodziny Plastusia 5  Urodziny Plastusia 6  Urodziny Plastusia 7  Urodziny Plastusia 8  Urodziny Plastusia 9  Urodziny Plastusia 10  Urodziny Plastusia 11