Uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta - 28.04.2015

W dniu 28 kwietnia br w Sali 108 Urzędu Miasta odbyła się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta, podczas której miało miejsce pożegnanie kończących swoją kadencję pięciorga maturzystów.

 

Obecny na sesji Prezydent Miasta Piotr Kuczera wręczył maturzystom podziękowania wraz z gadżetami promującymi miasto, a vice przewodniczącemu Markowi Jarząbkowi i radnej Kasi Durczak, za wyróżniające się zaangażowanie, wręczył szczególny prezent w postaci biletów na koncert Linkin Park, zaplanowany 25 sierpnia w Rybniku.

 

Prezydent zwrócił się także do młodzieży z propozycją konsultacji w zakresie planowanych zakupów materiałów promocyjnych Miasta Rybnika, zadeklarował wzięcie pod uwagę propozycji młodzieży w zakresie ich wyboru.

Sesja była okazją do przygotowania szczegółowego planu Dnia Dziecka dla podopiecznych Ośrodka Wsparcia Dziennego na Nowinach oraz podjęcia współpracy w organizacji Festynu z okazji Dnia Matki w Zespole Szkół nr 1.

 

Swoje spostrzeżenia zgłosił także obecny na sesji zastępca Prezydenta Miasta Wojciech Świerkosz uświadamiając młodzieży wagę przedsięwzięć organizowanych dla mieszkańców miasta.

 

Podczas sesji młodzież zadeklarowała także wsparcie imprez organizowanych przez Wydział Edukacji dla dzieci i młodzieży – Festiwal Nauki i Festiwal Ekologiczny. Spotkanie było także okazją do omówienia kolejnego turnieju Tchoukball’a planowanego na koniec czerwca br.

 

MRM28.04 1

MRM28.04 2

MRM28.04 3

MRM28.04 4

MRM28.04 5