UNICEF - Wszystkie kolory świata

W Szkole Podstawowej nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku trwa niecodzienna akcja charytatywna Wszystkie kolory świata, której przewodniczy UNICEF.

 

Jej niezwykłość polega na tym, iż zadaniem uczniów jest uszycie szmacianej laleczki, wg określonego dla wszystkich szablonu. Dalej to jak wyobraźnia i talent poniosą!  Trzeba wybrać narodowość (kulturę), imię i w pewnym sensie osobowość stworzonej laleczki, gdyż każda z nich posiada swoją metryczkę. Tworzymy zatem postać wyjątkową, jedyną na całym świecie, nadajemy jej tożsamość, co czyni ją niepowtarzalną. Metryczka posiada nawet miejsce na wpisanie krótkiej informacji o zainteresowaniach czy marzeniach „naszego dziecka”- mówią uczniowie SP3. 

 

Wszyscy włączający się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. Koszt szczepienia jednego dziecka przeciwko podstawowym chorobom  wynosi tam 10zł. Zamieniając już tylko jeden banknot na laleczkę, ratujemy dziecko!  A na ile wycenilibyśmy własne życie?  Wszyscy zainteresowani będą mogli dokonać takiej zamiany już 25 stycznia w SP3 podczas zebrania z rodzicami lub na szkolnej  zabawie karnawałowej.

 

Organizatorki nie spodziewały się tak twórczego i licznego odzewu na tę akcję. Uszyte lale są przepiękne, barwne, każda ma swój niepowtarzalny urok. W ich uszycie zaangażowali się rodzice, babcie i ciocie! To jeszcze nie koniec. Trzeba było wybrać jedną lalę, co okazało się karkołomnym zadaniem wśród tylu pięknych prac i wysłać jej zdjęcie na konkurs. Wygra ta, która otrzyma najwięcej głosów na oficjalnym Fan Page UNICEF na Facebook’u. Głosowanie od 20 stycznia do 17 lutego. Głosować może każdy, klikając to lubię. Zagłosuj z nami. Pokażmy, że rybniczanie to ludzie z ikrą! Wszystkim, którzy uszyli lale, nabędą je lub zagłosują,  włączając  się tym samym w naszą akcję, składamy serdeczne podziękowania.

 

Odpowiedzialne za akcję w SP3- Urszula Lampart i Ewa Zimnol 

 

Tekst: SP3

 

1

 

2

 

3

 

4