Ulicami Rybnika do Brukseli

Cztery uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Anna Bomba, Martyna Legieć, Izabela Makosz i Paulina Nitner (klasa 2d) wzięły udział w ogólnopolskim konkursie "Europa z naszej ulicy" organizowanym przez Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

W pierwszym etapie celem było stworzenie autorskiego projektu na temat działalności Unii Europejskiej w naszym regionie. Wysłany do Warszawy pomysł projektu spodobał się jurorom i drużynie z „Powstańców” udało się przejść do kolejnego etapu eliminacji. Pomysł należało zrealizować i zaprezentować w finale konkursu.

 

Dziewczyny stworzyły 3 makiety rybnickich obiektów sfinansowanych ze środków UE, a następnie przeprowadziły sondę uliczną zawierającą pytania dotyczące tych obiektów i z nimi związanych funduszy.

 

Tak przygotowany projekt zaprezentowały w Warszawie. W sumie spośród 11 drużyn zakwalifikowanych do finału z całej Polski, 4 zostały wyłonione jako zwycięskie. Drużyna z I LO w Rybniku znalazła się w szczęśliwym gronie wygranych. W nagrodę dziewczyny wraz z nauczycielką języka polskiego, Joanną Miksztą, która była opiekunką projektu, udadzą się na trzydniową wycieczkę do Brukseli.

 

Tekst: ZS1

 

Ulicami Rybnika do Brukseli