Uczniowie "Tygla" laureatami Olimpiady Górniczej

Uczniowie Rybnickiego „Tygla” zostali laureatami 3 miejsca Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”. Finał olimpiady odbył się 14 kwietnia 2016 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu.

 

Po wcześniej przeprowadzonych etapach do finału zakwalifikowało się 6 drużyn.

 

Finał składał się z trzech serii pytań.

 

Pierwsza seria to wyłonienie trzech drużyn z największą ilością punktów. Drużyny z najmniejszą ilością punktów zajęły odpowiednio: czwarte, piąte oraz szóste miejsce. Druga seria to wyłonienie dwóch drużyn, które walczą „O Złotą Lampkę” . Drużyna z najmniejszą ilością punktów zajmuje trzecie miejsce.

 

W drugiej serii pytań drużyna z Rybnika, podobnie jak drużyna z Ornontowic zgubiła jeden punkt zdobywając ex aequo drugie miejsce, więc nastąpiła dogrywka złożona z trzech pytań. Dogrywka jednak nie rozstrzygnęła wyniku, ponieważ obie drużyny wyczerpująco odpowiadały na wylosowane pytania. W rezultacie o trzecim miejscu dla rybnickiego „Tygla” zadecydował rzut monetą, ponieważ zgodnie z regulaminem w przypadku braku rozstrzygnięcia wyniku, następuje losowanie miejsca.

W rezultacie „Złotą Lampkę” zdobyli gospodarze czyli PZS w Bieruniu, 2 miejsce przypadło ZSP w Ornontowicach, 3 miejsce ZST w Rybniku, 4 miejsce ZSZ w Wodzisławiu Śl., 5 miejsce ZSP nr 2 w Mysłowicach i 6 miejsce Zespół Szkół „Silesia” w Czechowicach Dziedzicach.

 

Drużynę ZST w Rybniku reprezentował uczeń klasy 3 Tc Wojciech Honisz oraz uczeń klasy 4Ta Paweł Buchalik.

 

Drużynę przygotowywały mgr inż. Ewa Gitner Szrajer oraz mgr inż. Małgorzata Kunka.

 

Tekst: ZST