Uczeń „budowlanki” stypendystą firmy z Gdańska!

 

Kamil Maliński – uczeń III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Budowlanych wygrał stypendium firmy CENTAURUS z Gdańska.

 

CENTAURUS to prężnie rozwijająca się firma oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie ogrzewania i wentylacji dla przemysłu, która utworzyła fundusz stypendialny dla najlepszych uczniów klas zawodowych i technikum o kierunku monter instalacji i urządzeń sanitarnych oraz innych, związanych z działalnością firmy.

Zgodnie z warunkami umowy, które zostały Kamilowi przedstawione podczas jego wizyty w siedzibie firmy w Gdańsku, uczeń do końca roku szkolnego będzie otrzymywał stypendium, a po ukończeniu szkoły wyjedzie na 6 miesięcy do Gdańska i Poznania, gdzie zdobędzie dodatkowe kwalifikacje. Po zakończeniu stażu wróci do Rybnika, otrzyma samochód służbowy i będzie jednym z członków ekipy pracującej na Śląsku. Mamy nadzieję, że obie strony umowy będą zadowolone ze współpracy.

Optymizmem napawa również fakt, iż Prezes firmy CENTAURUS – pan Krzysztof Czerwiński, zapowiedział kontynuację programu stypendialnego w kolejnych latach i wyraził chęć współpracy z ZSB, co w dobie bezrobocia daje  uczniom „budowlanki” zupełnie nowe i dodatkowe możliwości na drodze ich kariery zawodowej.
                                                                                                        

Tekst: G. Budziarska


kamil malinski