Targi Edukacji 2018

21 marca zamiast na wagary młodzież zaproszona została na Targi Edukacji aby zapoznać się z propozycjami rybnickich szkół ponadgimnazjalnych, które prześcigały się w zapewnianiu atrakcji przyciągających uwagę przyszłych potencjalnych uczniów. W tym roku przestrzeń wystawcom udostepnił Zespół Szkół Budowlanych.

Były poczęstunki, symulator jazdy, pokazy robotów, pamiątkowe zdjęcia z maskotkami, rozdawane gadżety i wiele atrakcji.

Uroczyste otwarcie uatrakcyjniły prezentacje filmowe szkół, występy artystyczne oraz podsumowanie kilkomiesięcznego projektu Młodzieżowej Rady Miasta - budżetu partycypacyjnego, którego zwycięzcą zostali uczniowie Zespołu Szkół Urszulańskich z pomysłem "UrsusMeteo - budujemy stację metereologiczną". I edycja to 10 000 zł, które trafi do ZSU.

Równolegle na Kampusie prezentowano propozycje dla maturzystów, spotkanie połączone było z atrakcyjnym wykładem nt możliwości wchodzenia we własny biznes pt. Biznes na studiach- działalność inkubatorów przedsiębiorczości w Polsce.

Pierwszy Dzień wiosny przywitany w taki sposób z pewnością zaprocentuje trafniejszymi decyzjami dotyczącymi przyszłej ścieżki edukacyjnej.

 

Zdjęcia: Sabina Horzela-Piskula

Targi Edukacji 1

Targi Edukacji 2

Targi Edukacji 3

Targi Edukacji 4

Targi Edukacji 5

Targi Edukacji 6

Targi Edukacji 7

Targi Edukacji 8

Targi Edukacji 9

Targi Edukacji 10

Targi Edukacji 11

Targi Edukacji 12

Targi Edukacji 13

Targi Edukacji 14

Targi Edukacji 15

Targi Edukacji 16

Targi Edukacji 17