Sznupek z wizytą w Przedszkolu nr 29 (ZSzP 2)

Edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa to stały element zajęć w przedszkolu. 15 listopada br. zagadnienia te w interesującej formie przedstawili przedszkolakom funkcjonariusze policji, dzielnicowa mł. asp. Angelika Strzebinczyk oraz dzielnicowy asp. Jarosław Nosek.

 

Podczas spotkania utrwalane były zasady bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, w kontaktach z obcymi ludźmi (także w internecie) oraz zwierzętami. Funkcjonariusze zwrócili dzieciom szczególną uwagę na konieczność używania fotelików samochodowych oraz zapinania pasów bezpieczeństwa. Przypomnieli także ważne numery alarmowe.

 

Największą atrakcją dla dzieci była możliwość przywitania się ze Sznupkiem, policyjną maskotką. Goście przekazali każdej z grup także mini-Sznupki, które będą przypominać im o przestrzeganiu poznanych zasad.

 

Celem spotkania było także uświadomienie dzieciom roli Policji w społeczeństwie oraz poprzez bezpośredni kontakt budowanie zaufania dzieci wobec przedstawicieli Policji, do których mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

 

Tekst: ZSzP2

 

sznupek 2017 1

sznupek 2017 2