Szkolny Klub Wolontariatu w SP 12

Akcje charytatywne w ZSP 12 w Rybniku nie są niczym nowym. Szkoła bowiem troszczy się o właściwy rozwój uczniów, dba o kształtowanie w nich postawy empatii i wrażliwości na potrzeby innych. To zadanie m. in. realizuje Szkolny Klub Wolontariatu działający w SP 12.

Tym razem we współpracy z świetlicą szkolną SKW zorganizował akcję na rzecz Oddziału Pediatrycznego rybnickiego szpitala. W przedsięwzięcie zaangażowała się, zgodnie z ideą SKW, cała społeczność szkolna, rodzice i nauczyciele – kupując ręczniki oraz uczniowie – wykonując z nich maskotki. Kto by pomyślał, że ze zwykłego ręcznika można wyczarować frotowe pieski?

 

Pod opieką p. Magdaleny Sorichty i p. Sylwii Vogtmann uczniowie zrobili kolorowe przytulanki, które 12 kwietnia br. zostały wręczone dzieciom przebywającym w szpitalu. Mamy nadzieję, że umilą im czas tam spędzony.

 

Istotne jest, by współczesna młodzież miała poczucie, że robi coś ważnego i wartościowego, że jest potrzebna i jej praca ma sens. Poprzez działania w Szkolnym Klubie Wolontariatu, przez zaangażowanie w różnorodne akcje charytatywne dzieci rozwijają swoje zainteresowania, inicjują ciekawe działania, wyszukują autorytety i budują swój świat wartości. Dlatego ważne jest, by uwrażliwiać ich na potrzeby innych i wzmacniać wszelkie inicjatywy niesienia pomocy.

 

Tekst: M. Ficek (ZSzP12)

 

SKW1

SKW2

SKW3