Szkolny Klub Bezpieczeństwa z Rybnika zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Renault

Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa "Pancernik" ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie "Twój pomysł, Twoja inicjatywa".

 

Nagroda główna - kilkudniowy wyjazd do Francji - została przyznana podczas krajowego finału konkursu 17 kwietnia 2012 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Akcja jest elementem 12. edycji programu edukacyjnego Renault "Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich".

 

Więcej szczegółów tutaj

 

 

Program edukacyjny Renault "Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich" to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw dla dzieci na świecie, na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Do podstawowych elementów programu należą pakiety edukacyjne "Droga i Ja", E-Learning, konkurs "Twój Pomysł, Twoja Inicjatywa" oraz Szkolne Kluby Bezpieczeństwa. Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Komenda Główna Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. Program ma charakter międzynarodowy i jest realizowany od 2000 roku w 35 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 12 milionów dzieci, z czego przeszło 756 500 uczniów z 3400 szkół podstawowych w Polsce. Obecnie trwa 12. edycja programu 2011/2012. Szczegóły znajdują się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl.

 

Koncern Renault wspiera światową "Dekadę BRD 2011-2020".

 

Źródło: Informacja prasowa

 

pancernik1

pancernik2

pancernik3