Szkolni dziennikarze z Niewiadomia wygrywają konkursy

Redakcja szkolnego czasopisma działająca przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku znalazła się w gronie laureatów „Konkursu na najlepszą gazetkę i blog szkolny województwa opolskiego”.

 

Zespół redakcyjny stanowią uczniowie klasy VI pracujący pod kierunkiem p. Katarzyny Rożyk.

 

Mimo, iż redakcja startowała poza konkursem, gazetka została wyróżniona i otrzymała wysoką notę w rankingu. Została uhonorowana nagrodą oraz zaproszeniem na uroczyste wręczenie upominków, które miało miejsce 4 czerwca 2016r. podczas Nocy Bibliotek w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Opolu. Młodzi dziennikarze odebrali dyplomy i nagrody: aparaty fotograficzne, drukarki (urządzenia wielofunkcyjne), dyski zewnętrzne oraz pamiątkowe książki.

Konkurs stworzył możliwość wyjścia młodych dziennikarzy ze swoimi gazetkami poza macierzyste szkoły, porównania osiągnięć i wymiany doświadczeń oraz doskonalenia swego warsztatu pracy, a także spotkania się i dyskusji na temat pracy redakcyjnej. Udział w tym konkursie i osiągnięcie wysokiej lokaty jest dla redakcji „Szkolnego Magla” wielkim sukcesem.

 

Tekst: ZSP2

 

szkolny magiel