Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014

13 listopada br. w Warszawie w Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyła się uroczysta gala podsumowująca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014, promujący przedsiębiorczość wśród młodych ludzi.

 

Projekt ten organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości odbywał się w dniach od 17 do 23 listopada 2014 r. pod hasłem „Biznes przy tablicy”.

 

W tych dniach ZSEU  odwiedziło wielu przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji lokalnych. Odbywały się spotkania z uczniami dotyczące zagadnień takich jak: własna firma, pracownik a pracodawca, marketing firmy, etyczny biznes, finanse firmy.

 

"Ekonomik" kolejny raz uzyskał tytuł najaktywniejszej szkoły ponadgimnazjalnej w projekcie „Otwarta firma”, otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki

 

Tekst: Hanna Jendrzejek (ZSEU)