Superbohaterzy z Rybnika

zdjcie0100Konkurs ekologiczny „Superbohater dla przyrody” zakończył się efektownym przetoczeniem kul zbudowanych z plastikowych butelek z rybnickiego rynku na boisko Gimnazjum nr 1 w Rybniku. Zaangażowanie dzieci i opiekunów w konstruowanie kul spełniło oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział 11 szkół podstawowych tj. 11 zespołów klasowych, którzy zgromadzili potrzebne materiały, a następnie połączyli elementy sznurkiem, taśmą lub folią spożywczą. Każda ze szkół miała na to niespełna miesiąc.

6 maja br. dokonano przeglądu kul, w celu wybrania największej – spełniającej wymogi regulaminowe. Komisja w składzie: Adrianna Czech (SP 15), Arkadiusz Mitko (G1), Katarzyna Korba i Paulina Krzysztoporska (Wydział Edukacji UM) oceniła i wybrała 5 szkół biorących udział w finale.

Ostateczne mierzenie odbyło się – dzięki uprzejmości pani dyrektor – na boisku Gimnazjum nr 1. Kule o gabarytach ponad 2 m średnicy zostały przewiezione dzięki nieocenionej pomocy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, która także zadbała o przewóz kul do firmy SEGO zajmującej się przetwarzaniem odpadów.

img 0238Wyniki konkursu ogłosiła pani Joanna Kryszczyszyn – Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika.

Słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 15 w Rybniku, która była współorganizatorem konkursu.

Główną nagrodą jest możliwość zasadzenia lasu na terenach wyznaczonych przez Nadleśnictwo w Rybniku. Ok. 450 drzewek zostanie posadzonych przez uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej nr 20, których kula mierzyła ponad 3,60 m średnicy. Uczniowie tej szkoły będą mieli swój faktyczny wkład w ekologię, budowanie przyjaznego środowiska i zadbanie o bardziej czyste powietrze w naszym mieście.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc, a finalistom za wielkiego ducha ekologii, który można było wyczuć w całym centrum miasta.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 34

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13

4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

5 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 21

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 1

 img 0200

Wiecej zdjęć w galerii Wydziału Edukacji na Facebook.pl  LINK