Sukcesy uczniów ZS 2 w Rybniku

Kacper Bugla z drugiej klasy Gimnazjum nr 18 (opiekun p. Justyna Mikuła) zajął III miejsce w XV Regionalnym Konkursie Dziennikarskim Świat według ciebie, zorganizowanym przez Industrialne Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu.

 

Bartosz Modzelewski z klasy 3f II Liceum Ogólnokształcącego (opiekun p. Jolanta Palińska) zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o III RP. Za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach okręgowych otrzymał nagrodę w postaci wyjazdu do Brukseli.

 

W Zespole Szkół nr 2 w Żorach odbył się Regionalny Konkurs Poezji Obcojęzycznej, w którym uczniowie rybnickiego ZS2 zdobyli najwyższe laury:

I miejsce w kategorii "Język angielski" zajął Wiktor Kwiatoń z kl. 3C, który recytował wiersz "Annabel Lee" (opiekun p. Barbara Leftih).

II miejsce w kategorii "Język rosyjski" zajęła Sandra Pałka z kl. 2B, która wystąpiła z wierszem pt. "Miłość" (opiekun p. Mariola Madzia).

I miejsce w kategorii "Język włoski" zajęła Paulina Zegarska z kl. 1D, która zaprezentowała utwór "Lokomotywa" (opiekun p. Zofia Jakubowska).

 

Tekst: ZS2