Sukcesy pływaków Zespołu Szkół Technicznych

9 marca w Siemianowicach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Śląska nauczycieli i pracowników oświaty w pływaniu. ZST w Rybniku reprezentowała mgr Anna Duda – nauczycielka wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

 

Nauczycielka ZST startowała na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zwyciężając w tejże konkurencji.

 

Tydzień później w Gliwicach na ośrodku "Olimpijczyk" odbyły się Mistrzostwa Górnego Śląska w pływaniu MASTRES rozgrywane w ramach Pucharu Polski, gdzie Anna Duda wystartowała w czterech konkurencjach zwyciężając na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów dowolnym oraz 200 metrów dowolnym natomiast na dystansie 50 m dowolnym uplasowała sie tym razem na drugim miejscu. Warto dodać iż w imprezie udział wzięło 150 zawodników i zawodniczek z 42 klubów z całej Polski, którzy rywalizowali w 30 konkurencjach na dystansach od 50 do 200 metrów. Odbyło się 509 startów indywidualnych i 29 drużynowych. Podczas zawodów pobito 20 rekordów Polski.

 

Sukcesy pedagoga przekładają się również na sukcesy uczniów rybnickiego „Tygla” czyli Zespołu Szkół Technicznych, którzy w dniu 22 marca 2013 na pływalni krytej w Rybniku – Buguszowicach wystartowali w zawodach pływackich „LICEALIADA 2013” , gdzie w klasyfikacji generalnej wywalczyli 4 miejsce(na 13 startujących szkół z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia i Knurowa). Zaznaczyć należy, iż drużyna ZST składała się wyłącznie z chłopców, a punktacja drużynowa była sumą punktów zdobytych zarówno przez chłopców jaki i przez dziewczęta danej szkoły. Wyniki poszczególnych Naszych reprezentantów przedstawiają się następująco: Bartosz Matuła: 2 miejsce na dystansie 50 metrów motylkiem, 5 miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym ,  6 miejsce na 50 m stylem dowolnym, Robert Zerzon: 5 miejsce na dystansie 50 metrów motylkiem , 6 miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, 10 miejsce na dystansie 50 metrów dowolnym, Maciej Pieczka: 20 miejsce na dystansie 50 metrów  klasykiem , Foniok Maciej: 5 miejsce na dystansie 50 metrów  grzbietem , 8 miejsce na dystansie 50 metrów  klasykiem, 12 miejsce na dystansie 50 metrów dowolnym, Barszowski Maciej : 5 miejsce na dystansie 50 metrów klasykiem, 14 miejsce na dystansie 50 metrów dowolnym, Porwoł Piotr: 12 miejsce na dystansie 50 metrów motylkiem , 21 miejsce na dystansie 50 metrów dowolnym , Motyka Paweł: 8 miejsce na dystansie 50 metrów grzbietem, 19 miejsce na dystansie 50 metrów klasykiem, 31 miejsce na dystansie 50 metrów dowolnym. Reprezentacja ZST wystartowała również w składzie Matuła, Zerzon, Barszowski i Foniok w sztafecie drużynowej 4X50 stylemdowolnym zdobywając 3 miejsce.

 

Ponadto uczniowie ZST pływali ku czci Jana Pawła II.
    

W nocy z 2 na 3 kwietnia br. reprezentacja uczniów ZST brała udział w II Otwartym Memoriale Pływackim Olimpiad Specjalnych poświęcony  bł. Janowi Pawłowi II. Uczestnicy mieli w sumie do przepłynięcia 9 665 basenów – tyle, ile dni trwał pontyfikat papieża Polaka. Sztafeta odbyła się na krytej pływalni w Kędzierzynie-Koźlu i rozpoczęła się dokładnie w ósmą rocznicę śmierci Jana Pawła II, czyli 2 kwietnia o godz. 21.37. Każdy z pływających uczestników imprezy otrzymał certyfikat udziału podpisany przez bp opolskiego Andrzeja Czaję, który objął wydarzenie patronatem. Szkołę reprezentowali: Bartosz Matuła oraz Maciej Pieczka wraz z opiekunem Anną Duda.

 

Takst: ZST