Sukces zawodników UKS "RONIN-RYBNIK"

W dniach 25.05-27.05 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formułach K1, low kick oraz formy przy muzyce. Właśnie w tej ostatniej konkurencji zawodnicy rybnickiego klubu osiągnęli wielki sukces.

Łukasz Jobczyk, tegoroczny zdobywca Pucharu Świata w Austrii, wykazał się tym razem nieco słabszą formą, zdobywając III miejsce w układach z bronią i II miejsce w układach bez broni, ustępując swojemu klubowemu koledze, nowicjuszowi w tej konkurencji, Pawłowi Białoniowi. Paweł wykonując przygotowany przez siebie układ ze stylu tygrysa w formach miękkich, okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej.

Trzecim zawodnikiem klubu Ronin z Rybnika, który stanął na podium i to dwukrotnie, był Kornel Nalik, który trenuje w rybnickim Klubie od samego początku (już 7 lat). Kornel wywalczył w układach bez broni drugie miejsce, a w układach z bronią (wykonując formę z bronią zwaną sai) został Mistrzem Polski.

Trenerem i opiekunem rybnickiej młodzieży jest Mistrz Założyciel - Robert Szindler.

Gratulujemy wszystkim tak dużych sukcesów.

Jednocześnie zapraszamy na nadchodzący Puchar Polski w konkurencji form do muzyki oraz bitwy na triki (ewolucje w powietrzu), który odbędzie się w Radlinie dnia 24 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury. Będzie to wspaniała okazja, aby szerzej zapoznać się z tymi bardzo widowiskowymi i wymagającymi konkurencjami sportów walki.