Sukces uczniów ZST

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych kształcący się w zawodzie technik górnictwa podziemnego: Jacek Sulski z klasy IV Ta oraz Artur Kroczek z klasy IV Tb (nauczyciel prowadzący: Małgorzata Kunka) w dniu 18 stycznia 2013r. zdobyli maksymalną ilość punktów (196) w półfinale III Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę” w Bieruniu. Zakwalifikowali się tym samym do finału Olimpiady Wiedzy Górniczej, który odbędzie się  18 kwietnia 2013 roku w Bieruniu.

Jako finaliści olimpiady uczniowie uzyskali wymierne korzyści,  zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, a po zdaniu matury zapewnione przyjęcie na studia stacjonarne Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
    

W półfinale brało udział 16 szkół, zaś do finału Olimpiady Wiedzy Górniczej zakwalifikowały się również: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach,  Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim, Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu oraz Zespół Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju.

 

Tekst: ZST