Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 1

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna, potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą. Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy. Polska-Ojczyzna...kraina, która się w sercu zaczyna”

 

27 listopada odbyła się Gala Laureatów II Pszowskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. prof. Jerzego Szymika.

 

W zmaganiach konkursowych, które odbywały się 14 i 15 listopada, wzięło udział 310 uczestników z powiatów: wodzisławskiego, rybnickiego, raciborskiego, opolskiego oraz Jastrzębia Zdroju. Z ogromną satysfakcją pragnę podzielić się informacją o osiągniętym sukcesie. Wszyscy startujący uczniowie SP 1 w Rybniku osiągnęli wysokie lokaty.

 

W kategorii klas IV- VI SOLIŚCI przyznano:
ex aequo
II miejsce – Natalia Filec ; opiekun: mgr Agnieszka Paduszek
II miejsce – Matylda Wajner; opiekun: mgr Agnieszka Paduszek

 

W kategorii klas VII i Gimnzjaliści SOLIŚCI przyznano:

I miejsce – Paweł Sośniak; opiekun: mgr Agnieszka Paduszek

 

"Do udziału przygotowywaliśmy się rzetelnie. Starałam się wybrać repertuar mało znany, ale poruszający serca wszystkich obecnych." - powiedziała Pani Agnieszka Paduszek

 

Wzruszeni byli również jurorzy XIV Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Rybniku, który został zorganizowany 22 listopada w rybnickim ZSzP nr 11. 

Za jego organizację odpowiedzialna jest również,oprócz szkoły, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku z przewodniczącą Hanną Grzelec.

Również tutaj uczniowie SP 1 odnieśli sukces.

W kategorii klas V-VII:
II miejsce – Paweł Sośniak zaśpiewał „Gołębi Song”
Wyróżnienie – Matylda Wajner zaśpiewała „W listopadzie”

 

Festiwal był wspaniałą ideą, która uczy postaw patriotyzmu młodych Polaków.

 

Tekst: Agnieszka Paduszek (SP1)