Sukces uczniów rybnickiego „Tygla” w turnieju tenisa stołowego

 

22 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie odbył się I Turniej Tenisa Stołowego Szkół Górniczych. W turnieju wzięli udział uczniowie 8 szkół naszego województwa.

 

Obok gospodarzy z Radlina rywalizowały ze sobą następujące szkoły : Zespół Szkół Technicznych z Rybnika, Zespół Szkół Zawodowych z Wodzisławia Śląskiego, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 z Knurowa, Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu, Zespół Szkół nr 4 w Tychach, Powiatowy Zespół nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach i Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych z Łazisk Górnych.

Celem zawodów była integracja  młodzieży oraz propagowanie aktywności fizycznej tak ważnej w zawodzie górnika.
Wysoki poziom sportowy oraz przyjazna atmosfera towarzyszyły przebiegowi rozgrywek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marek Wandraj, drugie miejsce wywalczył Artur Nosiadek, a trzeci był Paweł Pielorz. Wszyscy trzej zawodnicy reprezentowali  Zespół Szkół Technicznych z Rybnika. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy z Rybnika wyprzedzili uczniów z Bierunia, a trzecie miejsce drużynowo przypadło reprezentantom Knurowa.

Na uwagę zasługuje udział w turnieju dziewczyny Marzeny Szymczyk, uczennicy szkoły z Łazisk, która w tym męskim towarzystwie zajęła wysoką 10 lokatę.

Uczniowie rybnickiego ZST – pasjonaci tenisa – mają w tym roku na koncie także sukces w finale wojewódzkiej Licealiady. Zajmując pierwsze miejsce wśród rybnickich szkół oraz pokonując w zawodach rejonowych szkołę z Żor, na turnieju wojewódzkim uplasowali się ostatecznie na IV miejscu wśród szkół województwa śląskiego.

 

Opiekunem drużyny jest mgr Grzegorz Sowa.

 

Tekst: ZST