Sukces mechatroników z TYGLA

Dnia 21 marca w Warszawie w XIV LO im. Stanisława Staszica  odbyły się zawody ROBO-NET 2015 zorganizowane przez Inspirujące Staszicowe Koło Robotyki i Automatyki  ISKRA.

 

W  zawodach wzięło udział troje przedstawicieli Koła Robotów Mobilnych z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku: Marcin Wójcik i Robert Kristof z klasy 2 Tm oraz Patryk Dulniok z klasy 1 Tm. W trakcie turnieju rozegrano siedem konkurencji - uczniowie TYGLA startowali w pięciu tj. w  LEGO LineFollower,  LineFollower, MiniSumo, LegoSumo,  MicroMouse. Zmagania zakończyły się dużym sukcesem naszych uczniów, którzy w dwóch konkurencjach zwyciężyli, a ponadto zdobyli dodatkowe cztery miejsca na podium. Należy podkreślić że w turnieju w Warszawie udział wzięli tylko reprezentanci szkół, co stawia naszych mechatroników w czołówce klasyfikacji w Polsce.
Uczniowie ZST zdobyli następujące miejsca:
Marcin Wójcik
• I miejsce z robotem Amper w LegoSumo
• III miejsce z robotem Volt w LineFollower

Patryk Dulniok
• I miejsce z robotem Bright w MiniSumo
• III miejsce z robotem Dark w LEGO LineFollower

Robert Kristof
• II miejsce z robotem Abaddon w LegoSumo
• II miejsce z robotem Tesla w LEGO LineFollower

Podziękowania należą się wszystkim członkom Koła Robotów Mobilnych za pomoc w przygotowaniu do zawodów. Na wyróżnienie zasługują w szczególności Dominik Papierok, Jakub Treszczyński, Jakub Banet  oraz Paweł Bekus, którzy testowali przygotowywane roboty.

Serdecznie gratulujemy naszym mechatronikom !!!

 

Tekst: ZST

 

zst robo-net