Sukces Budowlanki w zawodach centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W kwietniu br. w Zespole Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie odbył się finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowany przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Zespół Szkół Budowlanych reprezentowała uczennica klasy IIIbB Technikum Budowlanego – Sylwia Maksymiuk. Dzięki ogromnej determinacji, wkładowi pracy własnej i merytorycznemu wsparciu nauczycieli: mgr inż. A. Grębockiej i inż. M.Czerkawskiego Sylwia rozwiązała zadania, które poziomem trudności przekraczały podstawę programową szkoły średniej i uzyskała tytuł FINALISTY. Tytuł ten gwarantuje jej celujące stopnie z przedmiotów zawodowych, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz wymarzony indeks na uczelnie techniczne związane z budownictwem.

Warto dodać, iż w zawodach szkolnych wzięło udział aż 3180 uczniów reprezentujących 162 szkoły, a do rywalizacji w zawodach centralnych przystąpiło 86 uczniów z 12 okręgów. To wielki sukces i wyróżnienie dla Sylwii oraz szkoły.

 

Tekst: ZSB

 

olimpiada budowlana