Spotkanie z ratownikami medycznymi w Przedszkolu nr 13 im. Marii Kownackiej

31 stycznia 2017r Przedszkole nr 13 odwiedziła ekipa ratowników medycznych z żorskiego Stowarzyszenia Ratowniczego „ISKRA”. Spotkanie dla przedszkolaków poświęcone było tematyce zdrowia oraz bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego.

 

 Na spotkaniu dzieci mogły dowiedzieć się m.in. o tym, jak należy zachować się, gdy komuś stała się krzywda lub uległ niebezpiecznemu wypadkowi albo po prostu, jak należy postąpić w przypadku, gdy ktoś z naszych najbliższych stracił oddech i nie reaguje na nasze komendy.

 

Panowie ratownicy utrwalili również z dziećmi wiedzę na temat numerów alarmowych oraz zasad wzywania pomocy. Dzieci aktywnie włączały się w zajęcia próbując wykonać ratunkowe uciski serca na fantomie „Ani” czy też założyć tzw. „szynę” lub „kołnierz” ortopedyczny. Dodatkowo zobaczyły jak wygląda wyposażenie podręcznej apteczki ratowniczej oraz poznały zasadę działania sprayu przeciwbólowego czy stetoskopu.

 

Przedszkolaki świetnie się spisały, bo już wcześniej zdobyły wiedzę na temat pierwszej pomocy, a dzięki zajęciom z ratownikami mogły tę wiedzę utrwalić. Na zakończenie każda grupa otrzymała od gości dyplom „Małego Ratownika” oraz kolorowankę. 

 

Tekst: Beata Trybuś (P13)

 

P13 ratownicy 1

P13 ratownicy 2

P13 ratownicy 3P13 ratownicy 4